18 dakika da bir dünyaya gelen radyo sinyali

B

birbaskagezgin

Confirmed Memb.
Reaction score
6
Yaklaşık 5 ışık yılı uzaktan gelen bu sinyal istikrarlı olarak her 18 dakika da bir geliyor ve kaydediliyor muş, ne dersiniz yakın zamanda uzayda bizden başka "akıllı" canlıların varlığını bulabilir miyiz?

F

fathacker

Confirmed Memb.
Reaction score
4
Neye istinaden bunu söylüyorsun teknolojimiz bu kadar geliştimi ki? daha marsa gidecek sistemi kuramadılar

B

birbaskagezgin

Confirmed Memb.
Reaction score
6
Neye istinaden bunu söylüyorsun teknolojimiz bu kadar geliştimi ki? daha marsa gidecek sistemi kuramadılar
Yani şöyle zaten bunca zamandır uzayı dinlemek adına bir sürü çanak sistemleri ve uydular mevcut marsa gitmek bambaşka bir olay zaten ama dinlemeler uzun yıllardır yapılıyor

F

fathacker

Confirmed Memb.
Reaction score
4
Açıkçası anlayamıyorum bu kadar ileri bir dinleme teknolojisi varda yolculuk teknolojisi nasıl olmaz çok garip :D

B

birbaskagezgin

Confirmed Memb.
Reaction score
6
Açıkçası anlayamıyorum bu kadar ileri bir dinleme teknolojisi varda yolculuk teknolojisi nasıl olmaz çok garip :D
Kanka şey gibi insanlık kulağını ve gözünü uzaya dikmiş durumda fakat oraya gidecek teknolojimiz henüz yok çünkü uzaydaki dalgaları yakalamak ve işlemek veyahut sistemler kurup onları dinlemek basit ama konu kalkıp oraya gitmeye geldiğinde devasa mesafeler, uzayda karşılaşabileceğin ani tehlikeler roketlerin fırlatma maaliyetlerini söylemiyorum bile. Düşünşene 1 ışık yılı mesafe 9,46 trilyon km'ye eşit şuan için imkansıza yakın ama ben inaniyorum ki insan zekası mutlaka bir çözümü bulacaktır

F

fathacker

Confirmed Memb.
Reaction score
4
Ama şu durumda var biraz konu dışına çıkacağım ama dünyayı hala tamamen keşfedemedik yani okyanuslar %100 keşfedilmiş halde değil buradaki işlerimizi tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum.

B

birbaskagezgin

Confirmed Memb.
Reaction score
6
Ama şu durumda var biraz konu dışına çıkacağım ama dünyayı hala tamamen keşfedemedik yani okyanuslar %100 keşfedilmiş halde değil buradaki işlerimizi tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum.
Sana yüzde yüz katılıyorum okyanusların sadece %5'i keşfedilmiş durumda iken elimizde marsın dış yüzeyinin bir haritası olma fikri çok da mantıklı değil ama insanlar var olduklarından beri hep yukarı bakmaktan keyif almışlar ki bende çok seviyorum uzay ile ilgilenmeyi gerçekten.Görünen o ki bu devasa "görebildiğimiz" evrende tek başımızayız ve bu aslında bizim uzayda ne kadar nadir ve değerli olduğumuzun kanıtı keşke herkes bu şekilde düşünüp dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getirebilse. Ve evet kesinlikle dünya da yapılması gereken araştırmalar ve keşfedilmeyi bekleyen tonla şey var.

Q

Quzey1

Super Member
Reaction score
13
Bence bulabiliriz zorda olsa uzayda bizden başka birileri bence var.

I

iwystic

Veteran
Reaction score
9,971
Mümkün olabilir. Koskoca evrende tek canlılar dünyalılar mı olacak?

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom