Bilgisayarda Virüs Olduğunu Anlama ve Silme

A

Ali Uzun

Banned Member
Reaction score
50
Herkesin bildiği üzere Günlük hayatımızda birçok linke tıklar, birçok siteyi ziyaret eder ve birçok bildirim ve izinlere ya telefondan ya da bilgisayarımızdan izin veririz.
Bugünkü konum Bilgisayarımızdaki virüsleri temizleme ve virüs olduğunu anlama yöntemleri.
VİRÜS TESPİT ETMEK

YÖNTEM1- İlk Öncelikle Bilgisayarımızda Görev Yöneticisini açmaya çalışıyoruz. Eğer Açılıyorsa,devam edelim. daha sonrasında windows defender ya da kullandığınız antivirüs uygulaması açık ise ama kapandıysa hemen açmaya çalışın ve virüs taraması yapın derin bir şekilde. Masaüstünde şüpheli birşey ya da windows tuşuna bastığınızda menüde şüpheli bir logo, yazılım görünüyorsa, silin.

YÖNTEM2- Görev Yöneticisini ctrl+shift+ESC kombinasyonu ile görev yöneticisini açın. Oradan başlangıç Kısımına gelin. Orada PC başladığında çalışan uygulamalar gözükür. Tanımadığınız ya da şüpheli bir şey varsa direk devre dışı bırakın ve bilgisayara RESET atın daha iyi olacaktır.

VİRÜSÜ ORTADAN KALDIRMAK

YÖNTEM1- İlk öncelikle anttivrüs yazılımınızı açın.(windows defender uygun olur yoksa mutlaka sağlam bir tane indirin. Esednod32,Kaspersky vb..) Windows defender dışında başkası varsa onu açın. Derin bir virüs taraması yaptıktan sonra Virüsleri temizleyin ardından denetim masasına giriş yapın Program kaldır kısımına gelin ve gereksiz ve şüpheli tüm uygulamaları kaldırın.

YÖNTEM2-Format atmak diğer bir çözümdür ve nasıl olduğuna bağlı bilgi gerektirir. Asla formatçıya vermeyin verirseniz güvenilir olmak zorundadır. Format atmak isterseniz Bilgisayarı yeniden başlat düğmesi var. Oraya gelin elinizi klavyenin solundaki Shift tuşuna koyun ve asla ama asla çekmeyin. Daha sonra diğer eliniz ile yeniden başlat diyin. Eliniz Hala Shift tuşunda olmalı. Karşınıza bir süre sonra mavi bir ekranda seçenekler gelecektir. Oradan Sorun gider kısımına tıklayın. Daha sonra Bilgisayarınızı Sıfırlayın seçeneği gelecektir. Oraya tıklayın ve sonrası size kalmış Bilgisayar sizi yönlendirecektir Format işlemi bittiğinde bilgisayardaki herşey silinmiş ya da dosyaları sakla seçeneği ile dosyalar kalmış olacaktır.

Yarım aldığım kaynak ( Çok az bir şekilde yardım aldım.)
https://pchocasi.com.tr/pcye-virus-...r-virus-bulasinca-ne-yapilmalidir-21495-7678/

Bugünkü konu bu kadardı. Hepinize Sevgiler, Saygılarımla
RC <3​

T

Tao

Hacı Yatmaz
Banned Member
Reaction score
1,202
Bayağı detaylı ve açıklayıcı olmuş.

Paylaşım için çok sağol.

S

S2S1S11

Yaşadım 16 sene ödemedim kira
Super Member
Reaction score
14
Bildiğim birşeydi ama diğer kullanıcılar için iyi bir paylaşım olmuş

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom