C# (.NET framework) Kodlama Mantığını Öğrenmem Gerekiyor

A

add23ads

Active Member
Reaction score
3
Nesnel tabanlı programlamadan sınavım var ve kodlar nerde , neden yazılır bilmem gerekiyor mantığını anlamam lazım

yardımcı olabilir misiniz

D

delirmicez

Active Member
Reaction score
0
Öncelikle Algoritma bilgin olması lazım. Algoritma nedir? nasıl kurulur? Bunu birkaç video ile çözebilirsin ama kodlar için biraz geç kalmışsın. Youtube'da cok güzel anlatan hocalar var. Sınavına kadar yetiştirebilir misin bilemiyorum

A

add23ads

Active Member
Reaction score
3
Öncelikle Algoritma bilgin olması lazım. Algoritma nedir? nasıl kurulur? Bunu birkaç video ile çözebilirsin ama kodlar için biraz geç kalmışsın. Youtube'da cok güzel anlatan hocalar var. Sınavına kadar yetiştirebilir misin bilemiyorum
öğrenmem gereken kodlar çok fazla değil cumaya kadar yetişmez bence

A

add23ads

Active Member
Reaction score
3
Algoritymayı biraz araştırdım : Kodları sırayla yazmak

Günlük rutin
Uyan , kahvaltı yap , okula git , okul bitince eve gel , yemek ye , uyu ..... ....

Kodların ne işe yaradğını öğrenmem lazım yardımcı olur musun

D

delirmicez

Active Member
Reaction score
0
Dostum kod dediğimiz şey, kısaca kafanda kuracağın programı, bilgisayar diline çevirirken kullandığın kelimelerdir. Her kodun farklı görevleri vardır. Kodlar bi arada kullandığı zamanda buna komut denir. Bunları ne sırada kullanacağına da algoritma denir. Önce bunları bilmen lazım. Sınavın cuma günü ise, bu kodları ezberlemek için ne işe yaradığını öğrenebilmek için çok geç kalmışsın. Ama canını sıkma. Hiçbir şey için geç değil, korkulandan ziyade çok eğlenceli bi ders. Öğrendikçe birşeyler yapasın geliyor, yaptıkça daha çok şey yapasın geliyor. Vizeden sonra bol bol internetten video izleyip uygulamaya dökersen çok rahat geçersin dersi. "Belli başlı kodlar var bunlar herşeyi yaptırıyor" dersem de cok yanlış olur. Çünkü her kodun farklı bi görevi var, komutlar da farklı farklı
Post automatically merged by the system:

öğrenmem gereken kodlar çok fazla değil cumaya kadar yetişmez bence
ama dediğin gibi çok fazla birşey işlemediyse hocan, Mesela bankamatik sistemi değil de, ilkel hesap makinesine kadar işlediyse yine geç kalmış sayılmazsın. İnternetten izleyeceğin 3 4 video seni o dersten en azından 50 almanı sağlayabilir 👍

S

Selyk

Prince Of Darkness
Super Moderator
Reaction score
1,626
sınav için öğrenmek istiyorsan meslek eba gov tr den nesne tabanlı programlama modüllerine baka bilirsin

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom