Cep Telefonu IMEI Numarasını Öğrenme

Rooster

kadere inanan adam tesadüfe inanmaz.
Editor
Katılım
10 Ağu 2019
Mesajlar
2,439
Tepkime puanı
777
Puanları
113
IMEI numaranızı iPhone, Android veya başka bir cihazda nasıl kontrol edersiniz?

Her cep telefonu, telefonunuzu tanımlayan bir Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI) numarasına sahiptir. Telefonunuz çalınırsa, şebeke sağlayıcınızı arayabilir ve cihazı IMEI numarasını kullanarak kara listeye alabilirsiniz. Bu telefonu, SIM kartı değişse bile hırsızlık yapılamaz hale getirir.
Bir IMEI 15 basamak uzunluğunda olmalıdır. IMEI numarası ile kaynak ülke, üretici ve model numarası gibi çeşitli bilgi parçalarını kontrol etmek mümkündür. Dolayısıyla bir IMEI numarası Samsung, Iphone, Venus, Generel Mobile gibi cihazların hepsinde aynıdır. IMEI numaranızı nasıl kontrol edeceğinize bakalım.
En Kolay IMEI Öğrenme Yolu
IMEI numarasını bulmak için telefonunuzun tuş takımında *#06# tuşlayın. Numara ekranda hemen görünecektir. (Her marka ve model telefonda geçerlidir)


Telefonun arama bölümünde *#06# tuşladığınızda IMEI / MEID numarası görüneceğinden, genellikle Arama veya Gönderme düğmesine basmanız gerekmez.

IPhone IMEI Öğrenme
Yukarıdaki IMEI numarası öğrenme yöntemine karşı ayrıca iphone kullanıcıları aşağıdaki yöntemleri kullanarak da IMEI numaralarını öğrenebilirler.
Yöntem 1: Telefon Üzerinden IMEI Öğrenme
adresinde belirtildiği gibi ipone modellerine göre şu şekilde bulunabilir.
iPhone XS,iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 (GSM modeli), iPhone 4s


iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5Yöntem 2: iphone Ayarlar / Genel / Hakkında / IMEI Yaparak IMEI Öğrenme

Android IMEI Öğrenme
Android telefonlarda IMEI öğrenmek için telefonun bataryasının hemen arkasında bulunan bölümden öğrenilebilir. Ayrıca aşağıdaki gibi

Ayarlar / Sistem / Telefon Hakkında
yada
Ayarlar / Telefon Hakkında
menüsünden Samsung, Huawei gibi Anrdoid cihazların IMEI adresleri öğrenilebilir.​
 

Şu an konuyu görüntüleyenlerTema düzenleyici

Üst Alt