d diskimde cıkan sorun

S

Swacheus22

Confirmed Memb.
Reaction score
15
ya aga 480gb lik james donkey ssd aldım neyse taktım güzel çalışıyo görünüyo 2 gün önce fln d diske 3 - 4 tane oyun indirdim bugün deniyorum girmeyi hiç birşey açılmıyor ( ssd deki tüm oyunlar) virüs olabileceğinden korkuyorum şifası nedir hocam bunun

L

Lady Darknes

ladyofdarknes
Legend Member
Reaction score
460
Öncelikle, SSD'ninize yüklediğiniz oyunların açılmaması bir virüs veya kötü amaçlı yazılımın varlığına işaret etmeyebilir. Sorunun kaynağı başka bir yerde de olabilir.

İlk olarak, kontrol etmeniz gereken şeyler şunlardır:

1. Bağlantıları kontrol edin: SSD'ninizi doğru bir şekilde bağladığınızdan emin olun. Kabloların gevşek olmadığından veya bağlantı noktalarında kirlilik veya korozyon olmadığından emin olun.
  2. Disk bölümünü kontrol edin: Oyunlarınızın yüklü olduğu diskin bölümünü kontrol edin. Bazen, bir disk bölümü zarar görebilir ve oyunlarınızın erişimini engelleyebilir. Disk bölümünü onarmak için bir disk bölümü onarma aracı kullanabilirsiniz.
  3. Sürücü yazılımını güncelleyin: SSD sürücü yazılımınızı güncellemek, performansını artırabilir ve sorunları gidermeye yardımcı olabilir.
  4. Disk taraması yapın: Bir virüs veya kötü amaçlı yazılımın varlığından şüpheleniyorsanız, bir anti-virüs programı kullanarak SSD'nizi tarayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bir veri kurtarma aracı kullanarak SSD'den verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ancak, SSD'nizdeki oyunların tamamen kaybolmuş olması durumunda, oyunları yeniden indirmeniz gerekebilir.

Son olarak, gelecekte benzer sorunların oluşmasını önlemek için SSD'nizi düzenli olarak yedekleyin ve anti-virüs programınızı güncel tutun ve crackli oyunlar yüklememeye çalışın.

J

jusqi

Moderator
Reaction score
2,176
Crackli oyunlar indirdiysen buna sebep olan şey o olabilir, açmaya çalıştığında nasıl bir hata ile karşılaşıyorsun? Bilgisayar virüs taraması yapmak istiyorsan önereceğim program: Malwarebytes

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom