Welcome, Visitor!

Hello, we are really happy that you have reached us. However, since you are viewing the forum as a visitor, you cannot benefit from many features of the forum. How about taking advantage of all the features exclusive to our members by registering? You can register right now, taking just 2 minutes of your time. We would love to see you among us.

d diskimde cıkan sorun

S

Swacheus22

Thread Starter
Confirmed Memb.
Joined
Dec 24, 2021
Messages
138
Reaction score
15
Points
18
ya aga 480gb lik james donkey ssd aldım neyse taktım güzel çalışıyo görünüyo 2 gün önce fln d diske 3 - 4 tane oyun indirdim bugün deniyorum girmeyi hiç birşey açılmıyor ( ssd deki tüm oyunlar) virüs olabileceğinden korkuyorum şifası nedir hocam bunun
 
T

The Lady

ReynaCiĞköfte#8794
Ultra Member
Joined
Mar 23, 2021
Messages
803
Reaction score
142
Points
43
Location
Suriye
Öncelikle, SSD'ninize yüklediğiniz oyunların açılmaması bir virüs veya kötü amaçlı yazılımın varlığına işaret etmeyebilir. Sorunun kaynağı başka bir yerde de olabilir.

İlk olarak, kontrol etmeniz gereken şeyler şunlardır:

 1. Bağlantıları kontrol edin: SSD'ninizi doğru bir şekilde bağladığınızdan emin olun. Kabloların gevşek olmadığından veya bağlantı noktalarında kirlilik veya korozyon olmadığından emin olun.
 2. Disk bölümünü kontrol edin: Oyunlarınızın yüklü olduğu diskin bölümünü kontrol edin. Bazen, bir disk bölümü zarar görebilir ve oyunlarınızın erişimini engelleyebilir. Disk bölümünü onarmak için bir disk bölümü onarma aracı kullanabilirsiniz.
 3. Sürücü yazılımını güncelleyin: SSD sürücü yazılımınızı güncellemek, performansını artırabilir ve sorunları gidermeye yardımcı olabilir.
 4. Disk taraması yapın: Bir virüs veya kötü amaçlı yazılımın varlığından şüpheleniyorsanız, bir anti-virüs programı kullanarak SSD'nizi tarayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bir veri kurtarma aracı kullanarak SSD'den verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ancak, SSD'nizdeki oyunların tamamen kaybolmuş olması durumunda, oyunları yeniden indirmeniz gerekebilir.

Son olarak, gelecekte benzer sorunların oluşmasını önlemek için SSD'nizi düzenli olarak yedekleyin ve anti-virüs programınızı güncel tutun ve crackli oyunlar yüklememeye çalışın.
 
J

jusqi

Editor
Joined
Dec 6, 2022
Messages
946
Reaction score
212
Points
43
Crackli oyunlar indirdiysen buna sebep olan şey o olabilir, açmaya çalıştığında nasıl bir hata ile karşılaşıyorsun? Bilgisayar virüs taraması yapmak istiyorsan önereceğim program: Malwarebytes
 
SPAM IS FORBIDDEN!
 • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
 • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
 • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
 • Copying and copying someone else's message is prohibited.
 • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
 • Write your own opinion when commenting!
 • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Theme editor

Top Bottom