Anasayfada reklam çıkmıyorsa buraya tıklayınız.

Discord Nitro Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Jester

Developer
Co - Admin
Katılım
23 Kas 2019
Mesajlar
769
Tepkime puanı
92
Puanları
28
Konum
Paris
discord nitro


Discord Nitro, en popüler oyun sohbet uygulaması olan Discord uygulamasının ekstra özelliklerle kullanılmasını sağlayan ücretli versiyonudur. Dicord Nitro ücretli versiyonu kullanıca kattığı avantajları var mıdır? Dicord Nitro için ücret ödemeye değer mi? Bu makalede hep birlikte bunların cevabını bulmaya çalışalım.

Discord Nitro Nedir?
Discord Nitro, dünyanın en popüler oyun sohbet platformunun ücretli premium abonelik hizmetidir. Discord Nitro için ücret ödeyen kullanıcılar, platform içerisindeki tüm kanallardan özel emojilere, animasyonlu avatarlara ve sunucu güçlendirmelerine kadar bir çok özelliği kullanabilir.
Discord Nitro Fiyatı?
Discord Nitro için iki tür paket vardır. Nitro (aylık 9,99 $) ve Nitro Klasik (aylık 4,99 $). Yıllık abonelik indirimlerinden faydalanarak satın almak isterseniz Nitro yıllık 99,99 $ ve Nitro Klasik’in yıllık 49,99 $
Discord Nitro Avantajları?
Discord’un ücretsiz sürümü, takım arkadaşlarınızla konuşmak, kanallara katılmak ve kendi sunucunuzu başlatmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Nitro, Discord için ücret ödeyenler ek avantajlara sahip olurlar:
Global emojiler: Çoğu Discord sunucusunda topluluk veya sunucu sahibi tarafından oluşturulan özel emojiler bulunur. Genellikle, bu emojiler oluşturuldukları sunucularda kullanılabilirler. Nitro, oluşturulan bu emojilerin herhangi başka bir sunucuda kullanmsına imkan sağlar.
Yükseltilmiş Go-Live akışı: Go-Live, oyunu küçük bir grup insana aktarabilmenizi sağlayan bir özelliktir. Ücretsiz katmanda 30 FPS’de 720p’ye, Nitro Klasik’te 60 FPS’de 1080p’ye veya Nitro’da daha yüksek istediğiniz kalitede yayın gerçekleştirebilirsiniz.
Özel Discord etiketi: Her Discord kullanıcı adının ardından rastgele dört basamaklı bir numarası vardır. Nitro, ad ve sayı kombinasyonu başkaları tarafından kullanılmadığı sürece kullanıcı adının değiştirimesine izin verir.
Ekran paylaşımı: Ekranı, 30 FPS’de 1080p’ye veya 60 FPS’de 720p’ye kadar arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
Artan yükleme sınırı: Ücretsiz katmanda yalnızca 8 MB’a kadar dosya gönderebilirsiniz, ancak Nitro Klasik ve Nitro aboneleri sırasıyla 50 ve 100 MB’a kadar dosya yükleyebilir.
Animasyonlu avatarlar: Ücretli aboneler, animasyonlu GIF’i sabit resim yerine avatar olarak kullanabilirler.
Tüm aboneler, kullanıcı adlarının yanında Nitro kullanıcısı olduklarını gösteren küçük bir rozet alır.
Nitro Sunucu Arttırma
Discord sunucusu oluşturmak ücretsizdir, ancak sunucu arttırmaları sahip olduğunuz veya sık ziyaret ettiğiniz sunuculara belirli avantajlar elde etmenize olanak tanır.
Discord sunucusu seviyesini yükseltmenin avantajları:
  • Ek topluluk emoji yuvaları (250’ye kadar)
  • Ses kanalları için daha iyi ses kalitesi
  • Go Live akışları için iyileştirilmiş video kalitesi
  • Sunucudaki herkes için artırılmış yükleme limiti
  • Özel sunucu URL’si
Discord Nitro için Para Ödemeye Değer mi?
Discord’u sadece oyun sırasında arkadaşlarınızla sesli sohbet etmek veya grup tartışmalarına katılmak için kullanırsanız, Nitro’nun güç özelliklerine ihtiyacınız yoktur.
Ancak, Discord’u günlük olarak kullanıyorsanız ve bu onlarca sunucunun bir parçasıysa, Nitro’nun küresel emoji sisteminden, Go Go akışını iyileştirmekten ve dosya boyutu sınırını arttırmaktan çok faydalanabilirsiniz. Bir sunucuyu artırma planınız yoksa Nitro Klasik de alabilirsiniz. Eğer bir sunucu sahibi ya da topluluk lideri iseniz, Nitro kesinlikle buna değer.
 
Üst Alt