Kar Baykuşları Hakkında Duyunca Şaşıracağınız 9 Enteresan Bilgi

A

Arishem

Banned Member
Reaction score
3,911
En ağır baykuş türlerinden biridir

Ufak bir canlı için büyük bir yük ama kar baykuşunun bilinen baykuşlardan yaklaşık iki kat daha ağır ve uzun olduğunu düşünürsek bu yük ona pek ağır gelmeyecektir. Dişileri, erkeklere göre daha büyüktür.

Avlarının bir kısmını stoklar

Lemming sayısı, kar baykuşu popülasyonunu belirler. Bir kar baykuşu yılda bin 600 tane lemming yiyebilir.

Diğer baykuş türlerinin hepsinin gececi olduğu ve karanlık saatlerde avlandıkları bilinir. Ancak kar baykuşu gececi değildir ama gündüzcü de değildir.

Tüy renkleri yaşlandıkça değişir

Ancak bu kahverengi tüyler, yaşlandıkça beyazlaşmaya başlar ve sonunda bembeyaz bir kürke dönüşür. Yani pigmentsiz bir kar baykuşu görürseniz o erkektir.

Bilinen diğer baykuş türleri ormanlık alanlarda avlanmayı tercih ederken kar baykuşu açık alanları sever. Pençelerinin yalıtımlı ve yastıklı yapısı sayesinde kar baykuşu her yerde adım atabilir.

Kar baykuşu yavruları yuvadan erken ayrılırlar

Kuş türlerine baktığımız zaman yavruların ancak uçmaya hazır oldukları zaman yuvadan ayrıldıklarını görürüz. Halbuki daha bir ay boyunca uçamayacaklardır.

Bilinen tüm baykuş türlerinin ürpertici derece keskin duyguları vardır ama kar baykuşu bu işi bir adım daha ileri taşır. Gagalarının altında bulunan bıyık benzeri tüyler ise kar baykuşlarına benzersiz bir duyu daha kazandırmıştır. Tüm bu keskin duyuların kazandırdığı korkusuzlukla olsa gerek, diğer baykuş türlerinden farklı olarak ağaçlara değil, yere yuva yaparlar.​

A

alikara027

Super Member
Reaction score
3
ÇALMAYIN LAN YAZIK
Post automatically merged by the system:

Bilgi için teşekkürler ♥

E

ENSENS41

Confirmed Memb.
Reaction score
3
Olm ben normal baykuşun beyaz hali falan diye düşünüyodum hiç öyle araştırmamıştım eyw bilgi için

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom