Laptop takılma problemi

D

doktor211

Confirmed Memb.
Reaction score
85
Arkadaşlar merhaba ikinci el bir laptop aldım HP marka format atmadan önce bilgisayarda ara ara takılmalar oluyordu hiçbir şey açık değilken de takılıyor fareyi hareket ettirirken falan format attım düzelir diye fakat hâlâ aynı çok sıkıntı var mıdır sorun nerededir ne yapsam çözülür yardımcı olur musunuz (bilgisayarı eniştemden aldım 😅)

• Like
Reactions: Tao
L

LostCasper

Legend Member
Reaction score
547
1. Laptop temiz mi fiziksel olarak laptopların hava kanalları çok dar olduğu için doğru hava akışı sağlanamıyor olabilir.
Temizlemeniz gerek.

2.Windows 10 yüklü ise sisteminize fazla yük biniyor olabilir donanımsal olarak gereken gücü yetersiz kalıyor olabilir.
Detaylı bir çözüm için sistem özeliklerinizi ve sistem boşta bir şeklide Görev Yöneticisi performans kısmımın SS atarımsınız.

I

iwystic

Veteran
Reaction score
9,970
bilgisayarcıya götürmeni tercih ederim
Bunun için bilgisayarcıya götürmek mi? Ciddi olamazsın.

Bilgisayarın eski model olabilir, bundan dolayı Windows 10'da takılması normaldir. Bence Win7 kullanın. Sistemim iyi diyorsanız da, nasıl bir sisteminiz var (işlemci, ram ekran kartı vs.) anlatırsanız iyi olur.

D

doktor211

Confirmed Memb.
Reaction score
85
RAM, Wİn 10 kullanmak için yeterli; ama GPU ve CPU'nuz kötü. Bu performansı etkiler mi bilmem ama Win7 geçmenizi öneriyorum.
Peki win7 geçsem photoshop programını etkiler mi veya oyunlardaki performansı etkiler mi veya ne kadar etkiler

I

iwystic

Veteran
Reaction score
9,970
Peki win7 geçsem photoshop programını etkiler mi veya oyunlardaki performansı etkiler mi veya ne kadar etkiler
Oyunda daha fazla FPS alırsın ve daha akıcı bir şekilde oynarsın. Hiçbir uygulamanın etkileneceğini sanmıyorum. (O uygulama win7 destekliyorsa.)

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom