Lenovo Hakkında

D

Drenated

Legend Member
Reaction score
1,517
Lenovo, Çin merkezli uluslararası bilgisayar ve akıllı telefon üreticisi. Lenovo, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla ilgili donanım üretimi yapmaktadır. Şirket, Legend Grup Ltd. adıyla Pekin'de 1984 yılında kuruldu.

Lenovo, 1988 yılında Legend şirketi bünyesine dahil olmuştur. Lenovo'nun ana merkezi şu an için Çin Pekin'de yer almaktadır. Diğer yönetim ana iş merkezleri; ABD ve Singapur'dadır. Ayrıca Şanghay, Shenzhen, Xiamen, Chengdu ve Yamato'da araştırma merkezleri bulunmaktadır.

IBM' in PC bölümünü satın almasıyla, 2004 yılında Çin'de pazar lideri oldu. 2005 yılında yaklaşık 1,75 milyar dolara IBM firmasının bilgisayar bölümünü satın aldı. 2009 yılında HP, Dell ve Acer'ın ardından %28,6 pazar payıyla dünyanın en büyük dördüncü bilgisayar üreticisi konumundaydı. 2010 yılında toplam hasılatı 16.604 milyar dolar, net geliri ise 129 milyon dolar oldu.

IDC ve Gartner'ın yaptığı açıklama ile 2013 2.çeyrekte PC pazar payını %16,7' ye çıkararak global pazar payında HP'yi geride bıraktı ve pazarın yeni lideri oldu.[3]

Google'ın 2012 yılında 12.5 milyar dolara satın aldığı Motorola'yı, 2014 yılında 2.91 milyar dolar karşılığında Google'dan satın aldı.

X

Xaent

Super Member
Reaction score
40
ben hiç sevmiyorum bilgiseyarımı lenovo ama çok kötü
Ben de lenovo laptop kullanıyorum 7 yıl oldu çok memmunum öyle çok bir fiyatta vermemiştim. 7 Yıl geçmesine rağmen çatır çutur cs go valorant gibi oyunları da oynatıyor.

K

kayanzii

Confirmed Memb.
Reaction score
1
bendede lenovo var bende şuanlık memnunum ama ilk işim oyuncu bilgisarayı toplamak kendime

T

TAHABGX

Ultra Member
Reaction score
44
Lenovo Hakkında bilgi
Lenovo, 1984 yılında Çin’de kurulan bir teknoloji şirketidir. Şirket, tüketici elektroniği, kişisel bilgisayarlar ve ilgili hizmetler tasarlamak, üretmek ve pazarlamak konusunda uzmanlaşmıştır. Lenovo’nun ürünleri arasında masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, iş istasyonları, sunucular, süper bilgisayarlar, elektronik veri kayıt cihazları, BT yönetim yazılımları ve Smart TV’ler bulunmaktadır
Lenovo’nun en iyi bilinen markaları arasında IBM’in ThinkPad laptop iş kolu, IdeaPad, Lenovo Yoga ve Lenovo Legion tüketici dizüstü bilgisayar serileri, IdeaCentre ve ThinkCentre masaüstü bilgisayar serileri yer alır. Lenovo, 1988 yılında Legend şirketi bünyesine dahil olmuştur2. Lenovo’nun ana merkezi şu an için Pekin’de yer almaktadır2. Diğer yönetim ana iş merkezleri ABD (Morrisville, Kuzey Karolina) ve Singapur’dadır
2005 yılında yaklaşık 1,75 milyar dolara IBM firmasının bilgisayar bölümünü satın aldı2. 2009 yılında HP, Dell ve Acer’ın ardından %28,6 pazar payıyla dünyanın en büyük dördüncü bilgisayar üreticisi konumundaydı2. 2013 2.çeyrekte PC pazar payını %16,7’ye çıkararak global pazar payında HP’yi geride bıraktı ve pazarın yeni lideri oldu

H

hzmastergame

Confirmed Memb.
Reaction score
2
eskicen bende lenovo telefonu avrdı la sene 2010 falan be

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom