Monitöre Görüntü Gelmiyor (ACİL DESTEK)

P

Psenef

Super Member
Reaction score
913
Selamlar Ahali,
Yeni bir bilgisayar aldım (4 ay oldu) son zamanlara kadar sorun yoktu ve son zamanlarda yeni bir sorun olduğunu fark ettim.

Bilgisayarı normal çalıştıryorum,monitöre goruntü geliyordu taaa ki son 2 haftadır maalesef görüntü gelmiyor.
Görselde gördüğünüz gibi ; 1.png
Bilgisayar açık ama monitörde görüntü yok genelde 1-2 defa kapatıp açınca görüntü geliyor bazen 5-6 kez
Normalde böyle birşey olmuyordu fakat son zamanlarda olmaya basladı normalde pc açar monitör direk açılırdı şimdi ise 2-3 defa bazen 5 kere yeniden başlatıyorum monitör ancak açılıyor
sorun neyden kaynaklanıyor çözemedim.
Pc acarken monitörün açılması lazım ama olmuyor genelde direk açılır ama son sıralarda 2-3 kere başlatıyorum ancak monitör açılıyor
Not :
- Kablolar takılı
- Temassızlık yok
- Durduk yere olmaya basladı ve çözemedim bi türlü

L

Lethalberat

Banned Member
Reaction score
7
Kasanın içini iyice temizle ve bios pilini çıkar tak yap egerki olmazsa soldaki rami çıkar pcyi başlat yine olmazsa soldakini tak sagdakini çıkar öyle dene

T

Teodora

ワイフ
Legend Member
Reaction score
7,975
Defalarca bende bu sorunu yaşadım. Kasayı açıp güzelce bir temizledim, ram i ise güzelce sildim (üstüne silgi ile temizleyenler vardı, bende öyle yaptım) ram i 1. değil,2.Slot'a taktım. Çoğu kişi, hatanın depolama alanında veya işlemci de olduğunu söyledi, ben ram ile ilgili bir sorun olduğunu zannediyordum, ram i temizledikten sonra zaten cihaz'a yeniden görüntü gelmedi, siz deneyin nede olsa zarar gelmez.
Bu sefer işlemci yi çıkardım termal macun'u vb. güzelinden temizledim, yeniden sürdüm güzelce taktım fanı, cihazı başlattığım da sapa sağlam açıldı.
Siz, öncelik ile işlemciyi çıkarın macun'u vb. değiştirin olmaz ise yetkili servise gitmek sizin için en iyisi olacaktır.

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom