Nasıl Borsacı Olunur ?

D

Drenated

Legend Member
Reaction score
1,517
Sıkı durun para avcıları… Bu yazıyı okurken yüzlerinizi görme şansım olmasa da; zengin olmak ve köşeyi dönmek için sahip olduğunuz hırstan dolayı hepinizin gözlerinin fal taşı gibi açık; yakalayabileceğiniz en ufak bir tüyo için tetikte olduğunuzu tahmin edebiliyorum..:) Ben de siz borsadan para kazanmak isteyen dostlara; kendi tecrübelerim ve birçok av arkadaşımdan gördüklerim ışığında; iyi bir borsacı olmak için bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğim. Söyleyeceklerim tamamen nacizane tavsiyelerimdir. Lütfen herhangi bir yatırım danışmanlığı veya fısıltı kapsamında değerlendirmeyelim. Borsa-forex konusunda tavsiye niteliğindeki diğer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Öncelikle haberinizin olsun: “Şu hisse fiyatları fırlayabilir.”, “Bu hisse dibe vurabilir.” gibi net bilgiler vermeyeceğim. Kimse veremez de… Eğer nokta atışı şeklinde hisse tahmini yapan biriyle karşı karşıya iseniz; yaptığı analizi ve tahminleri mantıklı şeylere dayandırmadığı sürece uzaklaşın oradan…

Sektörel veya çeşitli kategorilerde tahminler yapılabilir, o ayrı mesele… Ama size; öz kardeşiniz de olsa hiç kimse bir yerlerden haber alıp da hisse tavsiyesi yapmaz. Zaten bu umutlarla internette araştırma yapıyorsanız; kusura bakmayın ama borsacı olmak için çok safsınız demektir… Bırakın borsayla uğraşmayı; iyi olduğunuz mesleğe yönelin.

Söylediklerimi lütfen bir bilmişlik olarak algılamayın. Sadece; her iş fikrinde olduğu gibi borsa yatırımında da başarılı olmanızın güven, özveri ve tecrübe istediğini, her şeyin kendinizi ne kadar geliştirdiğinize bağlı olduğunu net bir şekilde anlatmaya çalışıyorum. Şimdi; internette veya gerçek ortamda var olan bilgi kirliliğine karşı almanız gereken tedbirlere dair bu nutuktan sonra; önerilerimi sıralamak istiyorum:​

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom