Neden Web Tabanlı Uygulama?

D

Drenated

Legend Member
Reaction score
1,517
Yaklaşık 10 yıl gibi bir süre önce kullanılmaya başlanan web tabanlı uygulamalar önceler farklı fikirler ve yeni alternatifler olarak kullanılırken günümüzde bu uygulamalar vazgeçilmez kullanımlara dönüştü. Neden web tabanlı uygulama kullanıldığına değinmek gerekirse en basit olarak evinde özel el işi ürünler hazırlayıp bunu kendi internet sitesi ile pazarlayabiliyor. Web uygulama ile mümkün olan bu sistem açılacak internet sitesi ile kolayca geniş kitlelere ulaşma imkânına dönüşüyor.
Web uygulamaları daha geniş çaplı olarak da kullanım sağlıyor. Büyük çaplı e-ticaret siteler web uygulamaları ile merkezde yönetim ve denetim sistemlerine hakim olarak kolayca işlemleri sağlayabiliyorlar. Bunun için web uygulamaları internet tabanlı erişim ile işlevsel çözümler oluşturuyor. Karalar, bilgilendirmeler ve her türlü işlem merkezden kolayca yapılabiliyor.
Bu imkanlarla web tabanlı uygulamalar kullanıcılara birçok şekilde pratiklik sağlıyor. Bu durumu teknik açıdan ele aldığımızda işletim sisteminden bağımsız olarak çalışan web tabanlı uygulamalar site yönetimi için büyük avantaj sağlar. Kullanıcılara ayrı ayrı işletim sistemlerine göre ulaşmak yerine tüm kullanıcı grubuna tek komut ile ulaşma imkanı sağlayan web tabanlı uygulamalar sayesinde bilgisayarında herhangi bir tarayıcı olan kullanıcı web adresinize kolayca ulaşarak adresinizden alışveriş yapabilir, açıklamaları okuyabilir ya da web adresiniz hangi alanda hizmet veriyorsa o hizmetler kullanıcıya ulaştırılabilir. Bu uygulamaları kullanmak için ekstra bir CD ya da USB kullanımı ya da program yüklemesi gerekmez. Bunun için sadece kullanıcı tarayıcısını açar ve web adresi üzerinden istediği işlemleri yaparak hizmetlere ulaşabilir.
Yazılım için herhangi bir yükseltme ve yama işlemi gerekmez. Bu gibi durumlar gerekirse sunucu yazılımı sağlayıcı firma tarafından takip edilerek belirli aralıklarla bu işlemler sağlanacaktır. Web tabanlı uygulamanın en önemli avantajlarından biri de sistem çökme gibi durumlardır. Web tabanlı uygulamalarla bu durumları dert etmenize gerek kalmaz. Gerektiği takdirde hemen farklı bir cihaza geçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom