Opera - En yenilikçi web tarayıcısı

R

Rooster

only business
Thread Starter
Super Moderator
Joined
Aug 10, 2019
Messages
3,210
Reaction score
4,767
Location
Milano
1583583310892.png
Opera altyapısı Google'ın Chromium motorundan oluşturulmuştur ve sonuç olarak çok benzer bir kullanıcı deneyimine sahiptir. Her ikisinde de adres çubuğu hem arama hem de URL çubuğu görevi görür.
Altyapıları aynı olduğu için Chrome'un tüm eklentilerini Opera internet tarayıcısında da kullanabilirsiniz. Bu benzerliklere rağmen, Opera'nın Chrome'dan ayrılan bazı işlevsel özellikleri vardır. Adres çubuğundan anında arama özelliği, arama sonuçlarını mevcut pencereden yalıtırken, mevcut sayfa arka plana dönüşerek kullanıcıların arama önerilerine daha kolay odaklanmalarını sağlar.
Chrome'un engin eklenti desteği sizin için önemliyse, Opera sizi bundan mahrum etmeyecektir. Ayrıca Opera web sayfalarında hızlı bir şekilde gezinmek için en iyi tarayıcılardan biri olabilir.
Opera ayrıca sayfaları daha sonra okumak üzere kaydetmek için yerleşik bir özelliğe sahiptir. Bir sayfayı daha sonra okumak üzere kaydetmek için Pocket veya Evernote hesabına kaydolmanıza gerek yoktur. Son olarak, Opera'nın yerleşik bir sınırsız VPN servisi vardır, bu da onu daha güvenli internet tarayıcısı için bir seçenek haline getirir.
Ayrıca Opera'nın dünyanın ilk oyun tarayıcısı Opera GX adında bir özel oyun internet tarayıcısı var. Opera GX, hem oyun hem de taramadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan benzersiz özelliklere sahip bir oyun temalı tarayıcıdır. Bu özel tarayıcının en büyük özelliği, GX Denetimi adını verdiği, tarayıcının ne kadar RAM, CPU ve internet indirme/upload hızı kullanacağını belirlemenize olanak tanımasıdır.​
 
SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Theme editor

Top Bottom