PC Aniden Dondu

Status
Not open for further replies.
T

Teodora

ワイフ
Legend Member
Reaction score
7,976
Öncelikle Selamlar RC ailesi Başlıkta da dediğim gibi PC aniden dondu. Csgo oynuyordum ve oyun aniden dondu (hile ile oynuyordum) crash verdi zannettim Ctrl+Alt+Delete yaptım oturumu kapatmak için Windows tuşuna falan bastım Ana ekrana gelmek için PC hiç bir türlü kapatılmıyordu bende açma tuşunun altındaki küçük bir nokta var ona bastım (modem sıfırlayanlar bilir) sonra PC yeniden başladi ama CASPER ekranında dondu Del basıyorum F7 basıyorum bios a girebilmek ama hiç etkileşim yok.

Tek çare PC nin fişini çekmek kaldı fişi çektim her şey düzgün gitti CASPER ekranında takılmadı bu sefer parola yazma ekranına geldi burada da takıldı mouse ile imleci hareket ettirmeye çalışıyorum imleç kasa kasa gidiyor.

Bu sefer biraz bekledim ama olmadı bu sefer mavi ekran verdi.

Yeniden o küçük tuşa bastım yeniden başladı CASPER ekranında takıldı fan dan ses gelmiyor.

Ne oldu acaba? Lütfen bilgili kişiler cevap versin

Solution
T
Bende yaşamıştım bu sorunu. Bu sorunun ana kaynağı ram'ler'den oluyor. Ramlerin Frekansları otomatik olarka bazen coşabiliyor :D. Bunu Düzeltmek İçin ramlerin slotlarını değiştir.
Örnek ;
. .
. .
. .
1. 2.
Slotlar

1.Slotdaki Rami 2. ye tak 2. Slotdaki ramide 1.Slota tak sorun çözülür sonra pc açılırken bios a gir xmp ayarla.
Teşekkürler sorunumu çözdüm.
Sadece sormak istedim bu hata yı aldığın zaman kasada çakışma sesi gibi bir ses geldimi hiç sana? Pc yi her açtığımda bu sefer böyle bir şey çakışıyor gibi bir ses geliyor.
Post automatically merged by the system:

ÇÖKMÜŞTÜR KNK
Halla Halla
Şuan pc den yazıyorum çökmüş mü?
H

hasan1466

Confirmed Memb.
Reaction score
2
ram ve bios pilini çıkar bekle sonra ramların slotlarını değiştirip takarsan sorunu çözülür

A

abortive

Confirmed Memb.
Reaction score
4
kardeşim bende buna benzer sorun olmuştu power den kaynaklıydı benim sende de aynısımı bilemiyorum tam ama power yada ram kaynaklıdır ram bozukdur yada yuvasında sıkntı vardır iyice kontrol et istersen

Status
Not open for further replies.
SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom