Welcome, Visitor!

Hello, we are really happy that you have reached us. However, since you are viewing the forum as a visitor, you cannot benefit from many features of the forum. How about taking advantage of all the features exclusive to our members by registering? You can register right now, taking just 2 minutes of your time. We would love to see you among us.

Pyhton Programlama Nasıl Yapılır?

R

Rooster

only business
Thread Starter
Super Moderator
Joined
Aug 10, 2019
Messages
3,209
Reaction score
3,144
Points
113
Location
Milano
Aslında bakarsanız programlama bilgisayara uygun dilde verilen emirlerle yapılır. Programlama esnasında bu emirlerin çoğunu programcının vereceği gibi bazılarının da programı kullanan kişi tarafından verilmesi beklenir. Programlama çok kolay olsa da herkesin programcı ya da bilgisayar kurtları olmasını bekleyemezsiniz. Kullanıcının vermek istediği emri kodlara dönüştürecek siber yapılara program ya da yazılım denir. Bu programlar programcılar tarafından belirli kodlar yazılarak oluşturulur. Zaten programlama dili öğrenmek demek esasında bu kodları öğrenmek demektir. Daha sonra deneyim kazandıkça programlama mantığı öğreniliyor.

Sonuç olarak programlama aslında bilgisayara verilen emirlerdir. Bunu bilgisayarın anlayacağı dilde vermek gerekir. Örneğin Gedit’i açıp;

Code:
“Ekrana ‘Merhaba Dünya’ yaz”
demek ile, sadece Japonca bilen birine Türkçe ‘İğneyle kuyu kazmak’ deyimini anlatmak aynı şeydir. Eğer bunu Python ile yapmak istersek ileride öğreneceğimiz biçimlerde;

1576071682649.png

yazmalıyız. Tabii bilgisayara emir vermek sadece Pyhton ile değil birçok programlama dili ile mümkün. Dilerseniz bu programlama dillerinin bazılarına ufaktan değinelim.
 
SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Theme editor

Top Bottom