System32 de dosya silmeye çalışırken hata alıyorum

Q

qwains

Super Member
Reaction score
15
Dediğim gibi System32 de etc dosyasını silmeye çalışırken administrator izni istiyor gerekli izinleri user a vermeye çalışırken de hata alıyorum bu işlemin real ui deki herhangi bir hileyle alakası yoktur sadece güzel bir forum olduğu için soruma yanıt olabileceğini düşündüm.
1679218563149.png
1679218575499.png

L

Lady Darknes

ladyofdarknes
Legend Member
Reaction score
460
Sistem dosyalarını silmeye çalışmak, bilgisayarınızın normal şekilde çalışmasını engelleyebilir ve hatta işletim sisteminin çökmesine neden olabilir. Bu nedenle, System32 klasöründeki dosyaları silmenizi önermiyoruz.

Ancak, söz konusu dosyaları silmek istiyorsanız, öncelikle yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun. Daha sonra, dosyaları silmek için gerekli izinleri almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Windows tuşuna + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açın."cmd" yazın ve Enter tuşuna basın.Komut istemi penceresi açılacaktır. Burada "takeown /f dosya_adı" komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen dosyayı almanızı sağlayacaktır.Daha sonra, "icacls dosya_adı /grant kullanıcı_adı:F" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen kullanıcıya tam izinleri verecektir.Son olarak, "del dosya_adı" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen dosyayı silmenizi sağlayacaktır.

E

egemenoyunda01

Super Member
Reaction score
10
Sistem dosyalarını silmeye çalışmak, bilgisayarınızın normal şekilde çalışmasını engelleyebilir ve hatta işletim sisteminin çökmesine neden olabilir. Bu nedenle, System32 klasöründeki dosyaları silmenizi önermiyoruz.

Ancak, söz konusu dosyaları silmek istiyorsanız, öncelikle yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun. Daha sonra, dosyaları silmek için gerekli izinleri almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Windows tuşuna + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açın."cmd" yazın ve Enter tuşuna basın.Komut istemi penceresi açılacaktır. Burada "takeown /f dosya_adı" komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen dosyayı almanızı sağlayacaktır.Daha sonra, "icacls dosya_adı /grant kullanıcı_adı:F" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen kullanıcıya tam izinleri verecektir.Son olarak, "del dosya_adı" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Bu, belirtilen dosyayı silmenizi sağlayacaktır.
İobit Unlocker Da Kullana Bilirsin Bunuda

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom