Anasayfada reklam çıkmıyorsa buraya tıklayınız.

Udemy Python ücretsiz kursu

drdesibel

Onaylı Üye
Katılım
15 Eki 2019
Mesajlar
51
Tepkime puanı
3
Puanları
8
Öncelikle merhaba python u iyi anlatan udemy kursu hızı biraz artırmanızı tavsiye ederim adam biraz yavaş konuşuyor

Link https://www.udemy.com/course/python3-ile-a-dan-z-ye-programlama/


İyi Forumlar
Neden mi python ?


Programlamada yeniyseniz hızlıca öğrenebilirsiniz

Bundan çok çok uzun yıllar önce programlama öğrenenlerin karşısına çıkan tüm işlevsel seçenekler, son derece karmaşıktı. Zaman içinde insan diline yakın diller ortaya çıktı ve çok daha yaygın hale geldi. Python bunlar arasında en çok dikkat çeken programlama dillerinden biri.

Python kolay okunur, kolay yazılır. Bu sayede öğrenmek de çok daha kolaydır. Diğer dillerde en sık karşılaşılan hata sebepleri arasında gelen tırnak işareti, parantez gibi detaylar bu dilde karşımıza çıkmıyor. Bunun dışında da söz dizimi olarak diğer dillere göre çok daha sade.

Python web geliştirme için kullanılabilir

Web geliştirme ile ilgilenen yazılımcılar, genellikle PHP öğrenir. Tarihi uzun bir geçmişe dayanan PHP karşısında Python, web developerlar için son derece avantajlı bir alternatiftir. PHP’den uzun zaman alan bir kodu yazmak için Python’da dakikalar yeterli olabilir.

Üstelik doğru kodlarla çok daha hızlı çalışan bir program elde edebilirsiniz. Web geliştirmede PHP hala daha yaygın bir kullanıma sahip olsa da bir süre sonra Python öne geçebilir.

Tekrar tekrar kullanılabilen tasarıma sahiptir

Yazılımcılar için başarılı bir kod yazmak, zaman alır. Startup’lar için yazılan kodlardan bir veritabanı oluşturmak ve bu kodları tekrar tekrar kullanabilmek önemlidir. Python, bu süreç için son derece ideal bir programlama dili. Çünkü hızla kod yazabilirsiniz ve veritabanınız hızla gelişir. Çok az kodla büyük işler başarabilirsiniz. Bu kodlar kolayca farklı projelere uyarlanabilir. Tekrar tekrar kullanılabilen çevik tasarımı, Python’ı bu açıdan avantajlı hale getirir.

Yüksek maaş almanızı sağlar

Python kullanabilen yazılımcılar, sektörde en yüksek maaşı kazananlar arasında yer alıyor. Python ile birlikte Swift, Ruby, C++ ve Java da yüksek maaş getiren diller olarak görülüyor. Ancak özellikle yeni başlayanlar için diğer dilleri öğrenmek zaman alacağı için Python kısa sürede yüksek maaş anlamına da gelir. Diğer taraftan Python’ın yükselişte olduğu gerçeğini unutmamak gerekir.

Siber güvenlik açısından güvenilirdir

Siber güvenlik, yazılımcıların en çok dikkat etmesi gereken konular arasında yer alıyor. Ve bu konuda da Python rüştünü ispat ediyor. Yine hızlı olması bu açıdan da avantaj sağlıyor. Bir sorun tespit edildiğinde büyük bir hızla aksiyon alınabiliyor. Ayrıca kodlar daha sade olduğu için sorunlu kısmın onarılması kolaylaşıyor.

Yapay zeka ve makine öğrenmesinin geleceğinde Python var
 
Üst Alt