Windows 10 "Home Single Language"yi "Windows 10 Pro"ya yükseltme! [YARDIM]

N

nick_rc

İlk renk Kara! 🖤
Legend Member
Reaction score
2,145
Merhaba RealityCheats topluluğu,
2-3 hafta önce siteye ne yapsam,ne etsem hesabımla giriş yapamıyordum.Hata alıyordum.Ben de bilgisayarı sıfırladım.Bilgisayarı sıfırladıktan sonra şifre ekranında ışıkları yanmasına rağmen ne mouse,ne klavye, ne hoparlör, ne kulaklık, ne de mikrofon çalışmadı.Usb girişlerinde sorun da yoktu.
Ben de internetten araştırdım.Bulduğum tüm çözümleri denedim.Sorunum hala devam ediyordu.Geriye tek çözüm kalmıştı.USB Sürücüsü'nden format atmak.Ben de bir bilgisayarcıya gittim.USB Belleğime Windows 10 yazdırdı.Bugünse Windows 10 kurdum.Ancak "Windows Home Single Language" yerine "Windows 10 Pro" yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?Bir çözümü olan var mı?

Biraz fazla uzatıp,boş yapmış olabilirim.Ama çözümü olan var ise sunabilir mi?

B

Bandit

üreten biziz yöneten de biz olacağız
Super Member
Reaction score
6
windows 10 pro iso dosyasını yükleyip bi hayali sürücüye ata ve kurulumu yap. en basit yolu bu.

T

Tao

Hacı Yatmaz
Banned Member
Reaction score
1,202
Kıymetli üstadım,
Ben formatsız yok diye biliyorum yanılmışım.
Yapılacak adamlardan bahsetmek istiyorum yüksek müsadenizle:
Bu işlemi gerçekeştirmek için elimizde evvela Windows 10 Pro ürün anahtarı bulunması gerekecek.

Windows 10 Pro ürün anahtarı : VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Yapılacak adımları bahsetmek istiyorum:

1.İnternet bağlantımızı tamamen kesiyoruz.(Hiçbir şekilde internetimizin bağlı olmadığından emin oluyoruz.)
2.Kestikten sonrasında ise başlata basıp > ürün anahtarı yazıyoruz ve ok işaretle gösterdiğim Etkinleştirme ayarları ' nı açıyoruz.

1666157521179.png

3.Yazdıktan sonra şöyle bir ekran bizi karşılayacaktır:

1666157671138.png

Buraya ayrıca ayarlar > Etkinleştirme sekmesine tıklatılarak resimdeki bölümü açabiliriz.

Sonrasında ise ;

1666157760847.png

4.İlk önce bilgisayarımızın internete bağlı olmadığından emin oluyoruz.Ardından ok işareti ile belirttiğim Ürün anahtarını değiştir butonuna tıklıyoruz.Şöyle bir ekran bizi karşılayacaktır.

1666157849612.png

Bu ekranda bizden istenen etkinleştirecek ürün anahtarını Ürün anahtarının altındaki boşluğa yazmak.

Windows 10 Pro ürün anahtarı : VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Yukarıdaki ürün anahtarını yanıp sönen boşluğa kopyala yapıştır yardımıyla yapıyoruz.

1666157966299.png

5.İnternet bağlantımızın kesildiğinden tam anlamıyla emin olup Sonraki diyoruz ve sonra bizden onay isteyecektir.
Onay verip işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyoruz.İşlemler bitiminde bilgisayar yeniden başlayacaktır.
6.Açılırken Windows 10 Pro güncelleştirmeler üzerine çalışıyor diye ekranda karşınıza çıkacaktır.
Şimdi Windows 10 Pro ürün anahtarını girerek geçiş işlemini tamamladık.
7.En son adım olup olmadığını kontrol etmek.
Bunun için Bu bilgisayarı çift tıklatarak açıyoruz.
Açılan ekranda pencere içinde sağ tık yapıp özellikler diyoruz ve olup olmadını kontrol ediyoruz.

1666158209210.png

8.Eğer adımları teker teker ve doğru bir şekilde uyguladıysanız sizdede bu şekilde gözükecektir.
Bu sayede de Windows 10 işletim sisteminin Pro sürümüne geçmiş oluyoruz.

Önemli bir dipnot geçmem gerekirse ; Anakartın içerisinde hangi işletim sistemi ve sürümü yazılıysa bizim asıl işletim sistemimiz ve sürümümüz odur.

Bunu söylemem gerekiyordu çünkü görünüş olarak Windows 10 Pro ya geçmiş olduk bu da Anakarttaki yazılı olan işletim sistemi ve sürümünü değiştirmeyecektir. :(

Windows 10 Pro özelliklerinden faydalanabileceksiniz , sadece ön bilgi olarak vermiş olayım kıymetli üstadım.

@nick_rc

Last edited:
A

Andreww

☑️i deserve your like☑️
Banned Member
Reaction score
1,277
DOSTUM ÜRÜN ANAHTARI BUL 10 PRO NUN İNTERNETE GEL ETHERNET AGINI KAPAT SONRA ÜRÜNANHTARI YERİNE PRONUN ÜRÜN ANAHTARINI KOY PC Yİ YENİKTEN BAŞLAT sonra etherneti aç pro olmuş olucak

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom