En az ram ve işlemci tüketen işletim sistemi hangisidir sizce ?

M

MehmetYPv2

Active Member
Reaction score
0
En az ram ve işlemci kullanan sistem her zaman "Linux" tabanlı sistemlerdir. Windows her zaman daha fazla ram ve işlemci kullanır(win 10 kullanıyorum). Fakat "linux" oyunculuk için biraz sıkıntılıdır.

A

Anchos78

breddy#6908
Super Member
Reaction score
14
En iyi windows hangisidir diye bir şey yok. Normale kişiler, windows sürümlerinin içeriğini okuyarak kendisine hangisinin uygun olduğunu seçerek kullanırlar. Ama genellikle x64 PRO versiyonu en iyisidir ya falan diye yorumlar olacak, fakat alakası yok. :)
Ben fps oyunları oynayan birisiyim ve Windows' un ücretsiz olarak sunmuş olduğu sürümü kullanmıyorum. Çünkü Windows arka planda bir sürü işlem yapıyor ve fazlasıyla ram tüketiyor. Ben farklı bir compact sürüm kullanıyorum. Bu sürümde öyle arka planda çalışan uygulamalar vs. yok ve çok az işlemci, ram tüketiyor. Altta ki youtube videonu izle ve hoşuna giderse altta yer alan linklerden kurulumunu yaparsın. Kurulum sonrası Türkçe dil paketini indirip kurması da gayet basit.

F

F4ST3R0FFFF

Confirmed Memb.
Reaction score
2
Windows 10 lite kullanmanız sizin için daha sağlıklı olucaktır.

SPAM IS FORBIDDEN!
  • SPAMMERS ARE BANNED FROM THE FORUM AND CANNOT USE ANY OF THE CHEATS
  • For example: thanks, thx, very good, asdqwe, working, ty and so on!
  • For example: Writing the same message over and over. thanks, thx and so on!
  • Copying and copying someone else's message is prohibited.
  • It is forbidden to send messages to increase the number of comments on threads that you have no knowledge of.
  • Write your own opinion when commenting!
  • If you see spam message, please let us know with the REPORT button!

Tema düzenleyici

Top Bottom